Kim jesteśmy i co planujemy


Jesteśmy niezależną grupą osób z różnymi zainteresowaniami i umiejętnościami, która chce zrobić coś wyjątkowego. Lubimy kontakt z innymi ludźmi, pragniemy działać aktywnie i tworzyć z pasją. Dlatego też postanowiliśmy połączyć siły i stworzyć pełnometrażowy film dokumentalny na temat fascynującej nas formy podróżowania, jaką jest autostop.


Film dokumentalny o historii autostopu w Polsce

Od pomysłu do realizacji

Pomysł na film dokumentalny „Autostop – droga do wolności” zrodził się w październiku 2018 roku. Wtedy również podjęte zostały pierwsze działania produkcyjne. W styczniu 2019 roku padł pierwszy klaps na planie filmowym. Obecnie jesteśmy na etapie realizacji kolejnych wywiadów i zdjęć oraz pozyskiwania sponsorów na sfinansowanie filmu.

Powstaje film dokumentalny o autostopie.


Co będzie można zobaczyć w filmie?

Bohaterowie i bohaterki filmu dzielą się w nim swoimi autostopowymi historiami. Opowieści o przygotowaniach do wyjazdu, spotkaniach z innymi ludźmi, niespodziewanych zdarzeniach i odkrywaniu nowych miejsc - przybliżają ich pasję do tego sposobu podróżowania.

Bartek Szkutnik i Ania Suchańska w filmie o autostopie.

Pokażemy kilka pokoleń autostopowiczów z Polski. Pozwoli to nam na prześledzenie rozwoju tego niekonwencjonalnej formy podróżowania na przestrzeni kilku dekad.

Bogusław Laitl - prekursor autostopu w Polsce

Warto dodać, że w filmie zgodziły się wystąpić znane i cenione osobistości, między innymi: Martyna Wojciechowska, Jurek Owsiak, Przemysław Kossakowski, Aleksander Doba oraz wiele innych znaczących nazwisk w świecie podróżników.

Jurek Owsiak w filmie Autostop - Droga do wolności.


Zdjęcie z planu zdjęciowego filmu Autostop - Droga do wolności.


Marzenie

W tworzeniu tego filmu widzimy głębszy cel i traktujemy go jak misję. Chcemy pokazać świat z perspektywy „autostopowicza” jako bezpieczny - i przyjazny dla ludzi. Ponadto, traktujemy bohaterki i bohaterów indywidualnie, ponieważ pragniemy utrwalić jednostkowe historie wypraw odważnie i otwarcie doświadczających świata podróżników oraz uświadomić widzom, że podobne przeżycia znajdują się w ich bezpośrednim zasięgu. Dużo już zrobiliśmy, ale przed nami jeszcze długa droga do sfinalizowania projektu.

Pierwszy dzień zdjęciowy filmu Autostop - Droga do wolności.